Vybírejme tu správnou směs dle požadavků zákazníka,
ale zároveň i v souladu s přírodou

Jak pečovat o trávník? 14 rad pro každé roční období


DLF Seeds & Science
je lídr v oblasti travních osiv nejen v Evropě, ale i na světovém trhu. Dodáváme na trh osiva pokrývající polovinu evropské spotřeby trávníkových semen, což nám umožnuje nabídnout širokou škálu druhů a odrůd pro všechny účely od golfových a fotbalových hřišť, přes okrasné trávníky a veřejnou zeleň, až po různé speciální směsi – pro okolí silnic, dálnic, sady, parky a podobně. Dokážeme poradit a vybrat směsi pro odlišné půdní i klimatické podmínky, aby přesně odpovídaly nejen požadavkům zákazníků, ale byly zároveň i v souladu s přírodou. Naše směsi Vám poskytnou to nejlepší pro toho nejnáročnějšího zákazníka a zároveň berou ohled na půdu, ve které mají růst.

Hledáte, která směs by mohla být vhodná pro Vás? Připravili jsme tohoto malého průvodce:


SPORT 
je travní směs vhodnou na zatěžované rekreační trávníky jako jsou dětská hřiště, sportoviště nebo komunikační plochy na sídlištích. Povrch je odolný zátěži a po poškození rychle regeneruje.
Speciální směs určená k zatravnění fotbalových hřišť nebo sportovišť je SPORT PROFI. Trávník je velice houževnatý, odolný a vzhledově velmi atraktivní. Obsahuje ty nejlepší odrůdy evropského sortimentu, které najdete i na předních evropských fotbalových stadionech.
Pro dosetí hřiště po zimě anebo po poškození při zátěži je nejvhodnější využití směsi REGENERACE, ohkterá stejně jako ostatní směsi pro sportovní účely obsahuje novou generaci jílku vytrvalých 4Turf®. Tyto tetraploidní jílky se vyznačují velkým semenem, které umožnuje velice rychlé vzcházení a zejména za nízkých teplot tyto odrůdy nemají konkurenci v rychlosti klíčení a vzcházení.
Pro okrasné trávníky zejména okolo rodinných domků je nejvhodnějším řešením směs ORNAMENTAL. Vyznačuje se vzhledově velice pěkným, hustým porostem s dobrou odolností proti běžnému pošlapávání.
Směs PARK pak nabízí řešení pro plochy veřejné zeleně, kde chceme docílit vzhledově pěkného trávníku, ale s menšími nároky na údržbu.
Směsi SVAH KRAJINA už dle názvu patří do okolí silnic, dálnic, zatravnění okolí polních cest, staveb a podobně. Jedná se zejména o plochy, kde požadujeme velice rychlé vzejití porostu, ale nemáme takové nároky na kvalitu trávníku.
Specialitu firmy představují směsi s využitím drobnolisté odrůdy jetele plazivého, zvané Microclover®. Tyto speciální odrůdy vhodné do trávníků zajišťují vzhledově pěkný a zelený trávník v průběhu celé sezóny, tedy i za letních vysokých teplot. Směsi s Microclover® zvládají vysoké teploty výrazně lépe než jiné trávy, a navíc jsou velmi vhodné i pro nízkonákladové trávníky s minimálním hnojením, jelikož má svou speciální schopnost produkovat vlastní dusíkaté hnojivo. Údržba se tedy stává jednodušší a je v souladu s přírodou.

Kromě sortimentu standartních směsí Vám DLF Seeds & Science nabízí i možnost namíchání směsí dle Vašich specifických požadavků a rovněž nabízíme širokou nabídku druhů a odrůd trav i jetelovin ve zcela čisté formě.