Trávy pro VŠECHNY účely

DLF je globální společnost zabývající se výrobou vysoce kvalitních osiv pro pícní účely, sportovní účely a okrasné zahradnictví.

S naším 50 % podílem trhu v Evropě a 25% na celém světě, je velká šance, že zvířata, které Vám poskytují mléko, maso i vlnu dostali výživu, získanou právě z našich trav.

Máte-li rádi sport, můžete také vidět svůj oblíbený tým skórovat na hřišti osetou taktéž naší trávou. A pokud je Vaši oblibou relaxace na své vlastní zahradě, také zde může začít Váš zahradní život s naším osivem.

Jsme globálním lídrem trhu poskytující trávy a osiva jetelovin do více než 80 zemích světa ve vlastnictví dánských zemědělců travního osiva, více si přečtěte v naší historii.  Jsme nejen semenářkou firmou, ale taktéž se zabýváme výzkumem a šlechtěním, čímž reagujeme na požadavky nejen z hlediska výživy, odolnosti, výkonu, ale i snadné údržby. To je důvod, proč naše trávy mají větší šanci být na významných událostech, jako je mistrovství světa ve fotbale.

Spojení Šlechtitelské stanice Hladké Životice s DLF

Šlechtitelská stanice Hladké Životice byla založena v roce 1947. Jedním z hlavních úkolů bylo udržování a množení rožnovských odrůd trav, kde se postupně rozvinulo vlastní šlechtění trav a jetelů zaměřených na tvorbu nových tetraploidních odrůd krátkodobých jílků a jetele lučního, později se šlechtění rozšířilo na většinu hospodářsky významných travních druhů.

V roce 1995 se stala samostatnou Šlechtitelskou stanicí. Z důvodu množství šlechtění a odbytu osiva vyšlechtěných odrůd došlo ke spojení Šlechtitelské stanice Hladké Životice s významnou dánskou šlechtitelskou a semenářskou firmou DLF, která působí v dalších 12 zemích světa (Nizozemsko, Spojené království, Irsko, Francie, Německo, Česká republika, Rusko, Čína, Kanada, USA, Argentina a Nový Zéland).