Odrůda 4turf® v mezinárodním seznamu
"20 nejinovativnějších odrůd roku 2020"

Buďte připraveni na častější jarní sucha – vyberte si odrůdy 4turf® odolné vůči suchu!

Mezinárodní časopis o semenech European Seed vybral a pojmenoval 20 nejinovativnějších odrůd rostlin od roku 2020 v evropském semenářském průmyslu. Díky silnému poli finalistů se porota rozhodla ukázat na travní odrůdu FABIAN od společnosti DLF, která stanovila nové standardy pro trávu s velkou tolerancí vůči stresu a odolností. 

Seznam 20 nejlepších zahrnuje širokou škálu exotických a inovativních odrůd, jako je pšenice s černými zrny, šalotka s odolností proti plísním, artyčok s velkými hlavami, fialová brokolice a extra sladké a výživné rajče odrůda.

Co tedy nabízí travní odrůda 4TURF® FABIAN od DLF?
Ve skutečnosti docela dost. Jednou z nejpozoruhodnějších vlastností je velká odolnost vůči stresu, kterou tato odolná odrůda poskytuje ve srovnání se standardními odrůdami.

To se odráží ve výrazně lepším zimním přežití a lepší zimní barvě než obvykle. Fabian tvoří jemnolistý a hustý trávník a má úžasnou schopnost odolávat chorobám a suchu. Přesná tolerance vůči suchu je důležitým faktorem při péči o půdu, protože vyžaduje menší zavlažování, což zase přispívá ke snížení rizika napadení houbami na trávníku. Méně zavlažování je také nejlepší způsob, jak omezit distribuci roční luční trávy.

„Jsme šťastní a hrdí na to, že naši šlechtitelé rostlin získali vítěze v silné oblasti, kterou společnost European Seed dala dohromady,“ říká Søren Halbye, který je členem výkonné rady DLF a řídí evropské aktivity DLF.

V posledních letech šlechtitelé rostlin naší společnosti DLF dodali řadu nových klimaticky tolerantních a odolných odrůd, které jsou vhodné k tomu, aby odolaly klimatickým změnám, které budoucnost přináší.