Buďte připraveni na suché jaro s travami odolnými vůči suchu

Změna klimatu přináší nutnost více se zaměřit na odolnost vůči suchu.
Abychom zabránili ztrátě výnosů, která je výsledkem častějšího jarního a letního sucha, pracujeme na šlechtění nových odrůd druhů, jako jsou kostřavovitá a jílkovitá Festulolia.

Hlubší kořeny podporují lepší růst

Trávy nejsou jako jiné rostliny. Většina stromů a rostlin vytváří nové výhonky někde vysoko v rostlině; tráva vyvíjí nové výhonky blízko kořenů. Trávy jsou jedinečné ve schopnosti tvorby nových odnoží. To je důvod, proč lze trávy sklízet nebo spásat několikrát ročně a stále mají dostatek energie pro opětovný růst po mnoho dalších let.

Obrůstání však závisí na dobrém podpůrném kořenovém systému. Například obrůstání po jarním nebo letním suchu bude lepší u druhů a odrůd se silným kořenovým systémem anebo lepšími mechanismy zvládání sucha. Tento opětovný růst po suchu má samozřejmě pozitivní vedlejší účinek na výnosy po celou sezónu.

Mnohé evropské pícní trávy se suchem nevypořádávají dobře

Travní druhy šlechtěné pro podmínky západní a severní Evropy nejsou přizpůsobeny pro období sucha, protože sucho zde nikdy nebylo vážným problémem. Změna klimatu však změnila vzorce srážek. Od této chvíle bychom měli předpokládat, že k jarnímu suchu bude docházet s rostoucí frekvencí.

Pro zvládnutí jarních období sucha je klíčový růst kořenů. Zatímco letní sucho obvykle ponechá půdu úplně bez vody v pro rostliny dostupné vrstvě, během jarního sucha bude často stále k dispozici voda v hlubších vrstvách půdy. Se silnými, hlubokými kořeny se rostliny mohou dostat do hlubších vrstev půdy, kde je stále k dispozici voda. Toto je téma, na kterém naše týmy pro výzkum a vývoj pracují ve spojení s výzkumem v závodě RadiMax. Víte tedy mnohem více o architektuře rostliny a máme poznatky, které nám pomáhají zajistit produkci píce v období sucha.

Porazte sucho pomocí Kostřavovitých a Jílkovitých Festulolií

Každá druh trávy má své vlastní mechanismy přežití v suchu. Během jarního sucha je primární potřebou rostliny trvalý přístup k vodě. Některé druhy trav se vyrovnávají s pěstováním hlubších kořenů, aby našly vodu, která je stále k dispozici v hlubších vrstvách půdy. Trávy s touto hlubokou kořenovou soustavou lépe udržují spolehlivou a stálou produkci píce. Zajišťují farmářům rovněž efektivnější příjem živin a také lepší strukturu půdy i dnes aktuální vyšší sekvestraci uhlíku.

Naše dva typy festulolia jílkovité a kostřavovité, jsou vynikající volbou pro suché podmínky, byť s odlišnými mechanismy a způsoby využití. Jílkovité Festulolium PLUS vykazuje stejný rychlý růst kořenů jako jílky, ale má hlubší kořenový systém, díky níž je snášenlivější vůči suchu. Kostřavovité festulolium má stejnou mohutnou kořenovou soustavu jako kostřava rákosovitá, ale na jaře a v létě poskytuje lepší kvalitu píce. Výběrem správných odrůd vytvoříte směs, která si udrží dobré výnosy po celý rok.

PRODUKTY OBSAHUJÍCÍ FESTULOLIUM ZDE


Zajímá Vás více? Jsme zde pro Vás!

Stačí nám napsat a my už se postaráme o to, aby náš poradce či prodejce Vaši zprávu dostal a komunikoval s Vámi.
office@dlf.cz
PORADENSTVÍ
PRODEJ

Ještě jste se nepřihlásili k odběru našeho ZPRAVODAJE/NEWSLETTERU?
Můžete tak učinit ZDE:
 
PŘIHLÁSIT SE