PÍCNÍ POKUS VE ŠVÁBENICÍCH* Jílek a Rokali, výsevek 25 kg / ha.

Ve Švábenicích jsme v září 2020 zaseli pícní pokus skládající se z 20 kg jílku jednoletého - odrůda Jívet a 5 kg jetele nachového - odrůda Rokali.
Sklizeno bylo v květnu 2021 - pokos dva dny zavadlý na poli a pak přes řezačku do silážní jámy a část do balíků pro krmení býků.
Výnos zavadlé hmoty ( 30-33% sušiny ) byl 34 t/ha.  V červnu 2021 se již chystá na druhou sklizeň především jílku.

Jak můžete z fotografií sami vidět, porost je krásně hustý a pro další aplikaci již nebude nutno zasévat 25 kg/ha, ale počítáme s výsevkem 20 kg. Tato pícní směs se bude dle počasí vyrábět buď na seno, nebo senáž pro masný skot. 

Směs byla zaseta již v září, byl pro ni vybrán svažitý pozemek, který při dešti podléhá vodní erozi a v podstatě od září do května je přes celou zimu hustě pokryt porostem, který zabraňuje jak vodní, tak větrné erozi. 

Po sklizni bude pozemek připraven pro zasetí kukuřice na siláž, takže se nám podaří nakumulovat dvě sklizně do jedné sezóny. 

Datum sklizně jsme stanovili dle pozorování vývojového stádia porostu na konec května 2021. A o sklizni Vás budeme rádi informovat. 

 
* zima 2020 ve Švábenicích, zásev krásně zakrývá celý svah


* květen 2021 porost je krásně hustý a již téměř před sklizní


* foto květen 2021, hustota porostu viditelná, jetel nachový Rokali před květem
 


* Sklizeň byla provedena o pár dní dříve, než bylo naplánováno a to z důvodu polehání porostu po deštích a větru. Jílek ještě nebyl vymetaný a jetel začínal butonizaci.  Sklizeň 21.5. ( setí 4.9. ). Pokos dva dny zavadlý na poli a pak přes řezačku do silážní jámy a část do balíků pro krmení býků ( chutná jim velice 😊). Výnos zavadlé hmoty (30-33% sušiny) byl 34 t/ha. Předplodinou tohoto pokusu byla kukuřice s 40 t hnojení digestátem na hektar plus NPK a močovina.


* foceno před druhou sklizní - už tedy hlavně jílku jednoletého, ke kterému dojde v nejbližších dnech - měsíc po první seči. 

Zajímá Vás více? Jsme zde pro Vás!
Stačí nám napsat a my už se postaráme o to, aby náš poradce či prodejce Vaši zprávu dostal a komunikoval s Vámi.
office@dlf.cz
PORADENSTVÍ
PRODEJ

Ještě jste se nepřihlásili k odběru našeho ZPRAVODAJE/NEWSLETTERU?
Můžete tak učinit ZDE:
 
PŘIHLÁSIT SE