DLF slaví 150 let od zasetí prvního semínka

Dne 16. prosince je tomu přesně 150 let, co bylo položeno první semínko pro semenářskou skupinu, která je dnes 7. největší na světě, má obrat 1,1 mld. EUR a celosvětově zaměstnává 2 240 zaměstnanců.

DLF je dnes světovým lídrem na trhu pícního a trávníkového osiva. Za posledních 150 let vyrostla z místní semenářské společnosti na dnešní globální semenářskou skupinu s obratem 1,1 miliardy € a s 2240 zaměstnanci na šesti kontinentech. Hnacím motorem tohoto vývoje je ambiciózní a vizionářský management, který se spolu se solidní výrobní základnou a, kvalifikovanými a zapálenými zaměstnanci zaměřil na inovace a na uvádění nových a vylepšených odrůd na trh.


DLF má má přírodě blízké produkty, které poskytují vysokou užitnou hodnotu zákazníkům po celém světě. V mírném klimatickém pásmu je cca. každý třetí pytel travního osiva pro píci a trávníky namíchán společností DLF. Základním kamenem tohoto vývoje je výzkum a vývoj produktů skupiny, kde se přibližně každý 10. zaměstnanec v DLF zabývá šlechtěním odrůd, které jsou efektivnější a odolnější ve prospěch zákazníků.


V průběhu let organický růst a akvizice semenářských společností po celém světě přispěly k DLF se silnou platformou pro její pokračování.


"Cítím křídla historie, když se podíváte na více než stovku semenářských společností, které dnes vytvořily základ DLF. Máme udržitelné produkty, které se perfektně hodí pro produkci přispívající k šetrnějšímu klimatu a využití efektivnějších zdrojů. DLF stojí na pevných základech a je to robustní společnost, která je dobře připravena na budoucnost,“ říká Søren Halbye, který 1. listopadu převzal funkci generálního ředitele ve skupině DLF.


16. prosince roku 872 šlechtitel rostlin Chr. P. Jacobsen, Ludvig Jensen a Frantz Wendt založili "The Office for Purchase of Examined Field Seed", v překladu "Úřad pro nákup a zkoumání osiva". Později se stala součástí Trifolium-Silo, které se v roce 1988 stalo součástí DLF-Trifolium, což dnes známe jako DLF.


Zaměstnanci DLF po celém světě slaví toto výročí dortem a my v České republice jsme nebyli výjimkou a toto výročí jsme rádi oslavili.


DLF slaví 150. výročí., vánoční posezení DLF Hladké Životice 2022
Na fotu generální ředitel pan Matthias Hochrein a náš anděl, pan Zdeněk Rošlapil


Zajímá Vás více? Jsme zde pro Vás!
Stačí nám napsat a my už se postaráme o to, aby náš poradce či prodejce Vaši zprávu dostal a komunikoval s Vámi.

office@dlf.cz
PORADENSTVÍ
PRODEJ

Ještě jste se nepřihlásili k odběru našeho ZPRAVODAJE/NEWSLETTERU?
Můžete tak učinit ZDE:
PŘIHLÁSIT SE