Cesta k udržitelnému trávníku

Dobře spravovaná sportovní hřiště jsou jednou z nezbytných podmínek, kdy profesionální fotbalové týmy hrají na prestižních turnajích. Kvalita hřiště musí splňovat požadavky sportovců – rovný a jednotný povrch pro hru a vynikající odolnost zátěži za každých podmínek.

To je důvod, proč důkladná znalost managementu trávníku je důležitá pro správce trávníků. Správce se snaží vytvořit perfektní hřiště pro fotbalové hráče ale i sportovní fanoušky. Ví, že tráva je živý organismus, o který je třeba pečovat, aby byl připravený na sportovní utkání, a i na to následující. Pokud je hřiště vystaveno příliš velkému tlaku v důsledku opotřebení, řešením může být začít od nuly novým výsevem nebo pomocí travních koberců.

Být živým organismem mezi miliony dalších na zatravněném hřišti není snadný život. Hustý trávník nabízí obrovskou konkurenci o světlo, živiny, vzduch a vytváří mikroklima ideální pro choroby rostlin.

Šlechtitelé trávníkových odrůd se po mnoho let zaměřují na to, aby pomohli zákazníkům zvýšit jejich výkony a počet herních hodin, snížit jejich vstupy a zjednodušit management zelených ploch. Zvýšením odolnosti vůči environmentálním faktorům, jako je tlak chorob a sucho, se nám podařilo splnit požadavky na údržbu do budoucna.

Některé z nejkreativnějších mozků v oblasti šlechtění rostlin úspěšně dokázaly zlepšit vlastnosti jílku vytrvalého zdvojnásobením chromozomů ze 2 na 4 sady. Tetraploidní trávníkové jílky se osvědčily jako cenné ingredience v perfektním trávníku.

Tyto trávy, známé v semenářském průmyslu jako 4turf®, mají vynikající výkon při snížených vstupech:

  • Rychlé zakládání, které překonává lipnici roční a další problémové plevele, což má za následek menší potřebu herbicidů.
  • Silný kořenový systém, který zvyšuje odolnost vůči stresu ze sucha a umožňuje správcům trávníků omezit zavlažování hřiště, což je klíčový bod při snižování rizik napadení chorobami a dobrý způsob, jak omezit rozvoj lipnice roční.
  • Výjimečně vysoká odolnost vůči chorobám zajišťující sníženou potřebu fungicidů.
  • Dobrá odolnost nízkým teplotám zajišťující sníženou údržbu.
  • Atraktivní sytě zelená barva poskytuje krásný trávník.
  • Zvýšená účinnost využití dusíku vede k menší potřebě aplikací hnojiv.

V důsledku toho jsou odrůdy 4turf® stále více preferovány a používány profesionálními správci trávníků a výrobci trávníkových koberců. Jak z důvodu výkonu, tak z důvodů udržitelnosti.

4turf® LETÁK ZDE

Zajímá Vás více? Jsme zde pro Vás!
Stačí nám napsat a my už se postaráme o to, aby náš poradce či prodejce Vaši zprávu dostal a komunikoval s Vámi.

office@dlf.cz
PORADENSTVÍ
PRODEJ

Ještě jste se nepřihlásili k odběru našeho ZPRAVODAJE/NEWSLETTERU?
Můžete tak učinit ZDE:
PŘIHLÁSIT SE